• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • ქართული
Умови прийому закордонних українців до вищих навчальних закладів України
Опубліковано 27 листопада 2012 року о 12:07

Відповідно до Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про правовий статус закордонних українців”, Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України встановлено на 2012 рік квоти, зокрема 20 місць для Грузії, на прийом закордонних українців на 1 курс до вищих навчальних закладів України за рахунок коштів державного бюджету України.

Квоти закордонним українцям встановлюються для здобуття вищої освіти за денною формою навчання. Навчання за рахунок коштів державного бюджету України для здобуття другої вищої освіти не здійснюється.

Зазначені квоти не поширюються на громадян України, які проживають в іноземних державах. Громадяни України мають право безоплатно здобувати освіту в усіх державних і комунальних навчальних закладах України на загальних підставах, визначених Умовами прийому до вищих навчальних закладів України.

Кандидати на навчання повинні мати документ про повну загальну середню освіту з оцінками, що відповідають оцінкам «відмінно» та «добре» з усіх навчальних дисциплін і дають право вступу до вищих навчальних закладів своєї країни, володіти українською мовою на рівні, достатньому для здобуття освіти.

Закордонні українці, які не володіють українською мовою, можуть бути зараховані на підготовчі відділення з оплатою вартості навчання 1500 доларів США на рік.

Звертаємо увагу на особливості прийому у 2012 році закордонних українців до ВНЗ України у межах установлених квот за винятком країн, з якими укладено міжурядові та міжвідомчі угоди в галузі освіти.

Відповідно до п. 20.5 Умов прийому до вищих навчальних закладів України, закордонні українці зараховуватимуться до вищих навчальних закладів за вступними іспитами, передбаченими правилами прийому вищого навчального закладу, у межах квот, установлених Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, за рекомендаціями українських національних культурних товариств та дипломатичних установ України за кордоном.

У зв‘язку із зазначеним, кандидатам на навчання необхідно особисто подати документи до приймальної комісії визначеного навчального закладу у період з 2 по 20 липня. Вступні екзамени проводяться з 21 по 31 липня.

Кандидат подає до приймальної комісії особову справу, яка містить оригінали та завірені нотаріально копії документів, а саме:

а) документ про повну загальну середню освіту та одержані з навчальних дисциплін оцінки (бали);

б) медичний сертифікат, що підтверджує відсутність вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ);

в) медичний сертифікат про стан здоров’я, засвідчений офіційним органом охорони здоров’я країни, з якої прибув закордонний українець, і виданий не пізніше, ніж за 2 місяці до від’їзду на навчання в Україну;

г) страховий поліс з надання екстреної медичної допомоги (крім осіб, що прибули з країн, з якими укладено угоди про безоплатне надання екстреної медичної допомоги);

д) копія свідоцтва про народження;

е) копія посвідчення закордонного українця;

е) 6 кольорових фотокарток розміром 3х4 см.

Зазначені у пунктах а), в), д) документи повинні бути засвідчені відповідно до законодавства країни їх видачі та легалізовані в установленому порядку.

Закордонні українці зараховуються до вищих навчальних закладів на місця державного замовлення, виділені Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, за результатами вступних екзаменів.

Закордонні українці, зараховані на навчання, забезпечуються гуртожитком.Розмір стипендії та оплати за проживання у гуртожитку визначається у порядку, встановленому для українських студентів або умов, визначених відповідним міжнародним договором.

Закордонним українцям, зарахованим на навчання на підготовчі факультети (відділення) вищих навчальних закладів України, стипендія не сплачується.

Оплата проїзду в Україну і у зворотньому напрямку здійснюється за власні кошти закордонних українців.

За додатковою інформацією прохання звертатися до Посольства України в Грузії, контактний телефон: 231-11-61.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux