• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • ქართული
Корисна інформація для осіб, які прибули в Грузію після 24.02.2022
Опубліковано 14 березня 2022 року о 14:49

Рішення країни щодо прийняття тимчасово переміщених осіб з України

Урядом Грузії прийнято Постанову №1254 від 13 липня 2022 року "Про заходи соціально-економічної підтримки громадян України, які в'їхали на територію Грузії у зв'язку з триваючими воєнними діями в Україні, та осіб, які мають право на постійне проживання в Україні". Зазначеною постановою передбачено надання фінансування строком на три місяці на сім’ю у розмірі 300 ларі (103 євро) на місяць, а також забезпечення прожиткових умов на одну особу у розмірі 45 ларі (15 євро).  З метою отримання грошової допомоги необхідно звертатися до ЮОПП-Агентства з питань ВПО, екомігрантів і забезпечення джерелами існування під державним контролем Міністерства ВПО з окупованих територій, праці, охорони здоров'я та соціального захисту Грузії за телефоном 1505.

На додаток до 3 місяців державної підтримки українців в Грузії, УВКБ ООН спільно з World Vision надаватиме 235 ларі на людину на місяць протягом як мінімум 2 місяців. Всі заявки на отримання грошової допомоги від УВКБ ООН слід подавати в World Vision Georgia за телефоном + 995 577 045645 або + 995 577 258479 в будні дні.

Інформація про центри допомоги тимчасово переміщеним особам

Підтримка дітей і сімей, які були вимушено переміщені в результаті конфлікту «World Vision Georgia», +995 577 045645, м.Тбілісі, вул. Ж.Шартава, буд. 67B

 НГО «Rights Georgia» є партнером УВКБ ООН та надає безкоштовну юридичну допомогу біженцям та особам, які шукають притулку в Грузії (+995 32) 299 88 56; (+995) 593 111 405; [email protected]

м.Тбілісі, Сабуртало, 0160, вул. Акакія Гахокідзе, 11a https://hrht.ge/en/article-42/

 Контактна інформація щодо відомств і організацій, що надають послуги особам, які шукають притулок http://surl.li/bmlyu     

 Соціальне забезпечення тимчасово переміщених осіб

Особам, які мають статус біженця і гуманітарний статус та належать до вразливої категорії надається щомісячна соціальна допомога. 

Особа зі статусом біженця або гуманітарним статусом має право:

а) вибрати місце проживання та вільно пересуватися по території Грузії;

б) отримувати щомісячне грошове утримання відповідно до законодавства Грузії;

в) подорожувати в іншу країну, за винятком країни його/її походження або країн, де членам його/її сім’ї може загрожувати небезпека;

г) отримувати дошкільну та загальну освіту, як це передбачено для громадян Грузії, користуватися державними медичними та соціальними програмами (крім виняткових випадків), а також мати доступ до професійно-технічної та вищої освіти у порядку, встановленому законодавством Грузії;

д) звернутись до уповноваженого органу на отримання громадянства Грузії;

е) здійснювати трудову діяльність на рівних з громадянами Грузії правах, зокрема бути самозайнятим або найнятим іншим роботодавцем.

Працевлаштування в Грузії

З вакансіями щодо працевлаштування громадян України на території Грузії можна ознайомитися за такими посиланнями: https://www.jobs.ge/, https://www.hr.ge/ та https://www.dopomoga.ge/

Медична допомога

Уряд Грузії вніс поправки до Указу N387 від 2 березня 2022 року щодо заходів, які повинні бути прийняті у зв'язку з військовими діями на території України. Указ забезпечує доступ до таких послуг, як імунізація, лікування туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, надання спеціальних ліків, догляд за матір'ю та дитиною, включаючи допологовий догляд та спостереження за новонародженими, психічне здоров'я, медикаментозне лікування діабету, діаліз, лікування рідкісних захворювань, Covid-19 (тестування вакцинація, лікування).  Громадяни України можуть отримати інформацію від Міністерства охорони здоров'я по гарячій лінії 1505 (працює як російською, так і англійською мовами). 

Привертаємо увагу всіх громадян України, які потребують медичної допомоги в Грузії щодо можливості її безкоштовного отримання в Американському шпиталі Тбілісі https://ahtbilisi.com/contact/    

Можливість продовження короткострокового перебування та віз для громадян України

Постановою Уряду Грузії № 147 від 23.04.2024 Про внесення змін до Постанови Уряду Грузії № 255 від 5 червня 2015 року «Про затвердження переліку країн, громадяни яких можуть в’їжджати до Грузії без віз» продовжено термін безвізового перебування для громадян України.

Згідно з внесеними змінами громадяни України мають право в'їжджати і перебувати в Грузії без візи протягом повного періоду в 3 роки.

Чи слід клопотати про статус біженців?

Питання, пов’язані з отриманням притулку в Грузії, регулюються Законом Грузії про міжнародний захист. Закон передбачає такі форми міжнародного захисту:

 • статус біженця;
 • гуманітарний статус;
 • статус особи, яка перебуває під тимчасовим захистом.

Рішення про надання будь-якого з вищезазначених статусів приймається Міністерством внутрішніх справ Грузії.

Які обмеження на в’їзд діють у зв’язку з коронавірусом COVID-19 та які документи необхідно пред’явити?

З 15 червня 2022 року всі іноземні громадяни, які подорожують будь-яким шляхом ( повітряним, наземним або морем) до Грузії, звільняються від обов’язку надавати сертифікати про вакцинацію або негативні результати ПЛР-тестування. 

Перетин кордону без біометричного закордонного паспорта – так чи ні?

Перелік проїзних документів, необхідних для в’їзду, перебування, виїзду та прямування транзитом через територію Грузії:

– паспорт громадянина України для виїзду за кордон (можливий в'їзд без біометричного закордонного паспорта);

– посвідчення особи моряка (за наявності суднової ролі або виписки з неї);

– посвідчення члена екіпажу (за наявності запису в польотному завданні);

– паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм – ID Card (виключно для поїздок прямого авіаційного або морського міжнародного сполучення між територіями держав Сторін).

Для громадян України, які прямують до Грузії з боку рф можливий в’їзд за паспортом громадянина України та за свідоцтвом про народження для неповнолітніх осіб. 

Що робити, якщо строк дії закордонного паспорта закінчується?

З 1 березня 2022 року строк дії біометричних паспортів громадян України для виїзду за кордон може продовжуватись на термін до 5 років!

Крім того, до паспортів батьків або законних представників здійснюється вклеювання фотокартки дітей із зазначенням їх персональних даних. Ця інформація посвідчує їхню особу та підтверджує громадянство України.

Продовження строку дії паспортів, вклеювання фотокарток дитини до паспортів батьків або законних представників, здійснюють територіальні органи/територіальні підрозділи ДМС, а також посольства та консульські установи України.

Таким чином, з метою продовження паспортного документа необхідно звернутися до консульського відділу Посольства України в Грузії.

Що робити, якщо з вами дитина без закордонного паспорта?

За відсутності паспортного документа в дитини, до паспортів батьків або законних представників здійснюється вклеювання фотокартки дітей із зазначенням їх персональних даних. Ця інформація посвідчує їхню особу та підтверджує громадянство України. Також в такому випадку може бути оформлене свідоцтво про ідентифікацію особи.

З метою внесення даних щодо дітей до паспортів батьків або законних представників або оформлення відповідного свідоцтва необхідно звернутися до консульського відділу Посольства України в Грузії.

Перетин кордону з домашніми тваринами

При провезенні не більше 5 одиниць багажу з домашніми тваринами та/або ручної поклажі, тварина (домашня тварина) повинна відповідати таким вимогам:

бути здоровим;

мають бути проведені профілактична вакцинація, діагностичне дослідження та відповідна обробка;

повинні супроводжуватися ветеринарним сертифікатом або паспортом тварини.

Закордонний паспорт для собак і кішок повинен містити наступну основну інформацію:

дані про тварину (інформація для її ідентифікації);

дані про власника тварини;

адреса проживання;

дані про проведені ветеринарні заходи щодо тварини (з посиланням на дати):

про щеплення від сказу;

лікування проти еко- та ендопаразитів.

Примітка:

Домашні тварини – собаки, кішки, тхори, безхребетні (крім бджіл і ракоподібних), тропічні декоративні риби, амфібії, рептилії, всі птахи (крім: перепелів, фазанів, капусти, страуса, курки, індички, чайки, качки, гусака), гризунів та домашніх кроликів у супроводі власника або відповідальної за них фізичної особи та не призначені для продажу чи передачі іншому власнику.

Посилання на офіційні інформаційні джерела для тимчасово переміщених осіб з України

Управління Верховного комісару у справах біженців в Грузії – http://surl.li/bmmak

(+995 32) 238 62 02, (+995) 577 415 610 м.Тбілісі, 0160, просп. Казбегі, 2а, [email protected]

 Відділ з питань міжнародного захисту Департаменту міграції МВС Грузії – http://surl.li/bmmbd

(+995) 598 08 00 97 Грузія, м.Тбілісі, 0182, вул. Михайла Гахокідзе, 16, [email protected]

 НГО «Rights Georgia» є партнером УВКБ ООН та надає безкоштовну юридичну допомогу біженцям та особам, які шукають притулку в Грузії (+995 32) 299 88 56; (+995) 593 111 405; [email protected]

м.Тбілісі, Сабуртало, 0160, вул. Акакія Гахокідзе, 11a https://hrht.ge/en/article-42/

 Підтримка дітей і сімей, які були вимушено переміщені в результаті конфлікту «World Vision Georgia», +995 577 045645, м.Тбілісі, вул. Ж.Шартава, буд. 67B

Питання пов’язані з правами людини Офіс народного захисника Грузії – омбудсмен

гаряча лінія – 1481, Email: [email protected], 0102, м.Тбілісі, просп. Д.Агмашенебелі, буд. 80.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux