• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • ქართული
Часті запитання
Опубліковано 19 березня 2015 року о 14:29

УВАГА!

Прийом громадян здійснюється виключно за попереднім записом. 

З метою оптимізації та покращення обслуговування, у консульському підрозділі Посольства України в Грузії запроваджено автоматизовану систему запису на консульський прийом громадян за посиланням: https://online.mfa.gov.ua/. Також, запис здійснюється за телефоном+995-32-23-114-54 (з 10:00 до 18:00).

Через необхідність дотримання санітарно-протиепідемічних правил відвідувачі допускаються до консульського відділу по одному (за винятком членів родини, якщо їх присутність необхідна для вчинення консульської дії) у призначений їм час та за наявності засобів індивідуального захисту (маска)


Часті запитання

Чи можна в'їхати в Грузію за ID-карткою?

Відповідно до підписаної у жовтні 2018 року Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Грузії про взаємне скасування візових вимог  до переліку проїзних документів, що дають право громадянам України на в’їзд, перебування, виїзд та прямування транзитом через територію Грузії додається паспорт громадянина України з безконтактним електронним носієм (ID-картка).

Звертаємо увагу, що перетин кордону з Грузією за ID-карткою можливий виключно у разі здійснення поїздок прямого авіаційного або морського міжнародного сполучення між територіями України та Грузії.

Угодою передбачено, що громадяни держави однієї Сторони в’їжджають, виїжджають, прямують транзитом та перебувають на території держави іншої Сторони без віз за умови, що тривалість їх перебування не перевищує 90 днів протягом 180 днів. Разом з тим, Угода також містить положення, що якщо національним законодавством будь-якої зі Сторін встановлено сприятливіші умови ніж ті, що передбачені Угодою, такою Стороною застосовуються положення свого національного законодавства.

Оскільки відповідно до Закону Грузії "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" громадяни України мають право перебувати на території Грузії без віз та оформлення дозволу на проживання протягом одного року з дати останнього в'їзду в країну, то застосовується положення саме цього Закону і для громадян України терміни перебування в Грузії не змінилися.

 

Яким чином сплачується консульський збір?

Консульський збір сплачується у відділенні будь-якого банку на підставі отриманих у консульському відділі квитанцій.

Сплата консульського збору готівкою у консульському відділі не допускається.

 

Реєстрація  дитини, яка народилася в Грузії, громадянином України

У разі народження в Грузії дитини, хоча б один із батьків якої є громадянином України, консульський відділ Посольства України в Грузії оформлює реєстрацію набуття дитиною громадянства України за народженням.

Згода другого з батьків, незалежно від його громадянства, непотрібна. За реєстрацію набуття дитиною громадянства України за народженням консульський збір не стягується, термін оформлення довідки - до 1 місяця.

Для отримання довідки подаються:

 • нотаріально засвідчений переклад на українську мову свідоцтва про народження дитини;
 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон одного з батьків.

 

Чи можна в Посольстві оформити паспорт громадянина України ("внутрішній"), вклеїти у нього фотокартки по досягненню 25-ти чи 45-річного віку, оформити "внутрішній" паспорт у вигляді ID-картки?

Ні, це виключна компетенція ДМС України.

 

Чи можна в Посольстві оформити біометричний паспорт громадянина України для виїзду за кордон ("закордонний")? 

Так, Посольство оформлює виключно біометричні закордонні паспорти.

Для оформлення закордонного паспорту повнолітньому (з 16 років) необхідно надати:

 • дійсний закордонний паспорт громадянина України;
 • дозвіл на проживання в Грузії або відмітка в паспорті, що підтверджує постійне проживання або тимчасове перебування в Грузії (штамп про в’їзд);
 • "внутрішній" паспорт громадянина України чи ксерокопію всіх його сторінок, що містять записи.

Для оформлення закордонного паспорту дитині, якій ще не виповнилося 12 років необхідно надати:

 • закордонний паспорт того з батьків, хто є громадянином України (якщо обидва батьки є громадянами України, то необхідна їх спільна присутність під час подачі документів чи нотаріально засвідчена згода відсутнього);
 • свідоцтво про народження дитини (якщо документ на грузинській мові, то він подається разом з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову);
 • якщо дитина народилася в Грузії - довідку про реєстрацію дитини громадянином України;
 • 1 фотокартку 10х15 см (фото повинне бути якісним: у дитини спокійний вираз обличчя, ротик закритий, дивиться на камеру, лице нічого не закриває, голова займає до 75-80% площі фото (відстань від голови до країв фото – 1,5-2 см), фон білий, одяг дитини не повинен зливатися з фоном фото (одяг - не білий), папір матовий);
 • присутність дитини при подачі документів не потрібна, проте дитина на момент подачі заяви повинна перебувати в Грузії.

Для оформлення закордонного паспорту дитині, якій виповнилося 12 років, але ще не виповнилося 14 років, необхідно надати:

 • закордонний паспорт того з батьків, хто є громадянином України (якщо обидва батьки є громадянами України, то необхідна їх спільна присутність під час подачі документів чи нотаріально засвідчена згода відсутнього);
 • свідоцтво про народження дитини (якщо документ на грузинській мові, то він подається разом з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову);
 • якщо дитина народилася в Грузії - довідку про реєстрацію дитини громадянином України (якщо реєстрація громадянства не здійснювалася, то можна зробити це в Посольстві одночасно з поданням документів на паспорт);
 • обов’язкова присутність дитини при подачі документів.

Для оформлення закордонного паспорту дитині, якій виповнилося 14 років, але ще не виповнилося 16 років, необхідно надати:

 • закордонний паспорт того з батьків, хто є громадянином України (якщо обидва батьки є громадянами України, то необхідна їх спільна присутність під час подачі документів чи нотаріально засвідчена згода відсутнього);
 • свідоцтво про народження дитини (якщо документ на грузинській мові, то він подається разом з нотаріально засвідченим перекладом на українську мову) ;
 • документ, що посвідчує особу дитини та належність до громадянства України (паспорт громадянина України у формі ID-картки, який оформлюється в ДМС України по досягненню 14-річного віку);
 • обов’язкова присутність дитини при подачі документів.

 

Яка вартість та строки оформлення закордонного паспорту?

Вартість оформлення закордонного паспорту визначається Розділом І Тарифів консульського збору. Консульський збір стягується за Оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон (крім осіб до 16 років) (п.І.1 Тарифів) та Автоматизовану обробку даних при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон, у тому числі для осіб до 16 років (п.І.2 Тарифів). 

За оформлення закордонного паспорту дитині (до 16 років) консульський збір стягується лише за Автоматизовану обробку даних при оформленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон, у тому числі для осіб до 16 років (п.І.2 Тарифів).

Згідно законодавства термін оформлення закордонного паспорту складає до 3 місяців, без урахування строків доставки. Прискорена процедура оформлення закордонного паспорта в Посольстві неможлива. Наразі реальний середній строк оформлення паспортів у Посольстві України в Грузії складає в середньому 1,5-2 місяці.

 

У яких випадках можна залишити собі старий паспорт громадянина України для виїзду за кордон після оформлення у консульському відділі нового?

За заявою власника старий анульований паспорт може не вилучатись, якщо в ньому проставлені одна чи декілька дійсних віз, із зобов'язанням здати його після використання.

 

Строк дії мого закордонного паспорта закінчився. Маючи на руках авіаквиток до України, чи зможу я виїхати з Грузії на підставі свого паспорта?

 Якщо термін дії паспорта закінчився, Ви не зможете виїхати з Грузії. Вам необхідно звернутися особисто до консульського відділу для того, щоб оформити тимчасовий проїзний документ – посвідчення особи на повернення в Україну.

 

Оформлення заяви-дозволу від батьків на видачу неповнолітній дитині закордонного паспорта

Для оформлення дозволу до консульського відділу особисто заявником подаються:

 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
 • свідоцтво про народження дитини чи його ксерокопія. Якщо документ видавався за кордоном - з засвідченим перекладом на українську мову;
 • консульський стягується за Засвідчення вірності кожного підпису на документах, у тому числі підпису перекладача (п.VI.6 Тарифів).

 

Що потрібно для виїзду за кордон з дітьми?

Відповідно до законодавства, виїзд за кордон дітей – громадян України, які не досягли 16-річного віку, у супроводі одного з батьків здійснюється:

1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;

2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

- якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску; при цьому іноземні документи мають бути легалізовані та містить засвідчений переклад українською мовою;

- якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;

3) у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:

- свідоцтва про смерть другого з батьків;

- рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

- рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

- рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

- рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

- довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

 

Оформлення заяви-дозволу на виїзд неповнолітньої дитини за кордон у супроводі одного з батьків, третіх осіб або самостійно

Для оформлення дозволу до консульського відділу особисто заявником подаються:

 • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
 • свідоцтво про народження дитини чи його копія. Якщо документ видавався за кордоном - з засвідченим перекладом на українську мову;
 • консульський стягується за Засвідчення вірності кожного підпису на документах, у тому числі підпису перекладача (п.VI.6 Тарифів). 

Як можна втратити/вийти з громадянства України?

Законом України «Про громадянство» визначено підстави припинення громадянства України (зокрема, внаслідок виходу, втрати та за підставами, передбаченими міжнародними договорами України). Такої форми як «відмова» від громадянства України законодавством не передбачено. Подача декларації в уповноважені органи іноземної держави про відмову від українського громадянства не є підставою для позбавлення Вас громадянства України або для виходу з громадянства України.

Законом передбачено, що подати клопотання про вихід з громадянства України має право громадянин України, який відповідно до чинного законодавства України оформив виїзд на постійне проживання за кордоном (має про це штамп (печатку) в закордонному паспорті та перебуває на постійному консульському обліку в дипломатичній чи консульській установі України за кордоном.

Вихід з громадянства України згідно зі ст. 18 Закону оформлюється у випадку, якщо особою набуто громадянство іншої держави або отримано документ, виданий уповноваженим органом іншої держави, про те, що він/вона набуде її громадянство, якщо вийде з громадянства України.

Докладно про процедуру виходу з громадянства України.

 

Щодо реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків

З інформацією про порядок реєстрації фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків можна ознайомитись за цим посиланням: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z2211-13

 

Чи можна засвідчити підпис на заяві або оформити довіреність у Посольстві, надіславши документи поштою?

Ні, усі нотаріальні дії виконуються під час особистого звернення заявника до консульського відділу Посольства з наданням документів, що підтверджують його особу та громадянство.


Чи можна отримати безкоштовне медичне обслуговування на території Грузії?

Питання надання громадянам України медичної допомоги регулюється статтею 6 Угоди між Урядом України та Урядом Грузії про співробітництво у галузі охорони здоров’я від 13.04.1993 р., згідно з якою невідкладна медична допомога надається громадянам безкоштовно. Разом з тим, амбулаторне і стаціонарне лікування здійснюється на платній основі.


Лікування COVID-19 

Лікування більш легких випадків захворювань можливе вдома з активними консультаціями сімейних лікарів. Пацієнти, які не можуть самостійно ізолюватися, розміщуються в COVID-готелях, де були посилені компоненти терапії і забезпечено постійне медичне спостереження. За інформацією Міністерства з питань внутрішньо переміщених з окупованих територій осіб, праці, охорони здоров’я і соціального захисту Грузії, всі медичні послуги пов’язані з лікуванням COVID-19 для громадян іноземних держав є платними.

 

Чи буде довіреність, посвідчена консулом, дійсною в Україні?

Відповідно до чинного законодавства України у сфері нотаріату консул може засвідчити Ваш підпис на довіреності.

Водночас, з огляду на відсутність доступу закордонних дипломатичних установ України до Єдиного реєстру довіреностей, до кожної посвідченої довіреності, консул засвідчує підпис довірителя на спеціальній заяві про реєстрацію такої довіреності в Єдиному реєстрі (бланк такої заяви можна отримати в консульському відділі).

Для того, щоб засвідчити довіреність та заяву про її реєстрацію в Єдиному реєстрі довіреностей, Вам необхідно подати до установи Ваш закордонний паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, а також дані паспорта представника, його ідентифікаційний номер, дані про місце реєстрації.


Дозволений строк перебування іноземців на території Грузії під час пандемії

Відповідно до Постанови Уряду Грузії №164 від 28.01.2020 р. «Про затвердження заходів щодо запобігання можливому поширенню нового коронавірусу в Грузії та Плану оперативного реагування на випадки захворювань, викликаних новим коронавірусом» іноземці та особи без громадянства, які станом на 14 березня перебували на території Грузії, мали право перебувати на території Грузії до 31 грудня 2020 року, якщо їх присутність на території Грузії спричинена такими обставинами:

- держава громадянства особи включена до зони високого ризику на відповідний період;

- обмеження на перетин кордону встановлено відповідною державою;

- особа перебувала в лікарні, на карантині чи в умовах самоізоляції за станом здоров’я;

- особа протягом встановленого терміну не змогла виїхати з країни через скасовані рейси.

Слід враховувати, що громадяни України мали і мають можливість повернутися в Україну поромами судноплавної компанії Укрферрі чи чартерними авіарейсами, які організовувалися авіакомпаніями SkyUp і МАУ. Грузинська сторона наголошувала на необхідності залишити територію Грузії до 31 грудня 2020 року або звернутися до компетентних органів (Будинку Юстиції) з метою продовження терміну перебування або оформлення дозволу на проживання на території Грузії.

 

Доступно про важливе - у рубриці #КонсулДопомагає на сторінці МЗС у Facebook    

Пропонуємо ознайомитися з низкою дописів щодо поширених питань консульської сфери, підготовлених Департаментом консульської служби за принципом "Коротко. Просто. Зрозуміло". 

Усі наявні дописи - за хештегом #КонсулДопомагає 

Хочете легко знаходити ці та майбутні дописи? Просто додайте посилання на хештег до закладок у своєму браузері.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux