Особливості виходу на ринок Грузії
Грузія прагне до зміцнення своїх позицій на міжнародній арені та покращувати торговельні режими зі своїми партнерами по всьому світу. Це досягається шляхом укладення двосторонніх, регіональних та багатосторонніх торговельних угод, а також впровадження пільгових режимів, зокрема вільної торгівлі. Широкомасштабні та всебічні угоди про вільну торгівлю з ЄС та іншими країнами, дають змогу Грузії зменшувати технічні бар’єри у торгівлі та узгоджувати преференційні режими торгівлі товарами та послугами з міжнародними та європейськими стандартами.
Ліберальна зовнішньоторговельна політика є одним із основних принципів економічної політики Грузії, відповідно до якого уряд Грузії здійснив реформи в тарифній політиці, а також у технічному регулюванні. Як результат, Грузія має одну із найбільш ліберальних зовнішньоторговельних політик у світі, включаючи режими зовнішньої торгівлі та митні процедури, низькі тарифи на імпорт та мінімальне нетарифне регулювання. Митні зборів майже відсутні, оскільки 90% товарів звільняються від імпортних тарифів без кількісних обмежень. Середній час розмитнення складає близько 15 хвилин, що є одним із найшвидших та найефективніших в СНД. В Грузії наразі функціонує 4 вільні промислові зони (Вільна промислова зона Поті, Промислова зона Hualing (в Кутаїсі), Вільна промислова зона Кутаїсі та Вільна зона Тбілісі).
З 1 вересня 2006 р. тарифи на імпорт знизилися з 16 тарифних ставок до 3 (0%, 5% та 12%). Крім того, були скасовані тарифи приблизно на 85% імпортних товарів, разом із сезонними тарифами. Відповідно до законодавства Грузії вивезення та реекспорт з Грузії не обкладається митом.
Згідно з Податковим кодексом Грузії, ставки податку на додану вартість та акцизного збору однакові як для місцевих, так і для імпортних товарів.
Детальна інформація щодо вимог санітарного, фітосанітарного, ветеринарного контролю: