• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • English
  • ქართული
Позачергові вибори народних депутатів України: що потрібно, щоб проголосувати в Посольстві України в Грузії
Опубліковано 20 червня 2019 року о 09:48

У зв’язку із проведенням 21 липня 2019 року позачергових виборів народних депутатів України, повідомляємо про створення в Грузії закордонної виборчої дільниці №900018, яка розташована в Посольстві України в Грузії (м. Тбілісі, проспект Іллі Чавчавадзе, 76-Г) та охоплює всю територію Грузії, а також територію консульського округу Генерального консульства України в Ростові-на-Дону. Інші виборчі дільниці на території Грузії відсутні.

Для голосування за кордоном громадянин України повинен бути включений до списку виборців у відповідній закордонній виборчій дільниці.

Перевірити включення до списку виборців Посольства України в Грузії можна на офіційному веб-сайті Державного реєстру виборців за допомогою он-лайн сервісу «Особистий кабінет виборця» (відеоінструкція як це зробити). Просимо ретельно перевіряти особисті дані при заповненні форми запиту. У разі, якщо з часу останнього голосування громадянина на минулих виборах відбулися зміни в його особистих даних (зміна прізвища, ім’я, по-батькові, дати народження) необхідно також перевіряти наявність в реєстрі виборців за старими особистими даними (наприклад, якщо в результаті шлюбу прізвище змінилося з Петренко на Іванець, то перевірка проводиться за обома цими прізвищами).

У разі, якщо громадянин України відсутній у списку виборців Посольства України в Грузії, вирішити питання із включенням можливо кількома шляхами:

1. Стати на тимчасовий консульський облік в Посольстві України в Грузії. Для цього до включно 09.07.2019 р. необхідно подати в Посольство*:

  • заяву (форма заявизразок заповнення);
  • заповнену облікову картку громадянина України, який тимчасово перебуває за кордоном (форма карткизразок заповнення);
  • оригінал дійсного закордонного паспорту;
  • оригінал чи ксерокопії сторінок із записами паспорта громадянина України («внутрішнього») чи ID-картки;
  • одну фотокартку розміром 35 х 45 мм;
  • у разі наявності - дозвіл на проживання в Грузії;
  • у разі, якщо пакет документів подається не особисто – власноруч написана заява з проханням видати закордонний паспорт після завершення процедури прийняття на тимчасовий консульський облік конкретній особі (зазначити її прізвище та ім’я).

Процедура прийняття на тимчасовий консульський облік триває до 3-х робочих днів, протягом яких закордонний паспорт громадянина України перебуває в Посольстві. Консульський збір за прийняття на тимчасовий консульський облік не стягується (безкоштовно). Особиста присутність при подачі документів не обов’язкова.

Внесення громадянина України до списку виборців Посольства України в Грузії шляхом прийняття на тимчасовий консульський облік є оптимальним, оскільки дані виборця у цьому випадку пересилаються до Державного реєстру виборців захищеними каналами електронного зв’язку і, у разі виявлення неточностей чи помилок у наданій інформації, є можливість оперативно внести відповідні виправлення.

* УВАГА! Якщо виборець вже перебуває на консульському обліку Посольства України в Грузії (наприклад ставав нього для голосування на цьогорічних виборах Президента України), то він автоматично потрапить до списку виборців в Грузії. Проте, якщо такий виборець з часу прийняття на консульський облік в Посольстві змінював реєстрацію місця проживання в Україні чи звертався до органів ведення Державного реєстру виборців в Україні із заявою про зміну виборчої адреси, то його виключено зі списків виборців в ГрузіЇ і йому необхідно звернутися в Посольство для поновлення інформації в списках. У зв’язку із цим, наполегливо радимо перевірити своє включення до списків виборців за наведеною вище процедурою.

2. Особисто подати до Посольства заяву про включення до Державного реєстру виборців або зміну виборчої адреси. Для цього до 09.07.2019 р. необхідно подати в Посольство:

  • відповідь на запит щодо наявності/відсутності даних про громадянина у Державному реєстрі виборців (роздруківка з сайту чи електронне повідомлення). Якщо особисті дані (прізвище, ім’я, по-батькові, дата народження) змінювалися, то додатково надаються відповіді на запити в реєстр за старими особистими даними (наприклад, якщо в результаті шлюбу прізвище змінилося з Петренко на Іванець, то подаються відповіді на запити за обома цими прізвищами);
  • заяву виборця, який проживає чи перебуває за межами України, щодо зміни його виборчої адреси;
  • у разі якщо особисті дані (прізвище, ім’я, по-батькові, дата народження) змінювалися - заяву виборця щодо зміни його ідентифікаційних персональних даних разом з підтверджуючими ці зміни документами (свідоцтво про шлюб, зміну імені тощо);
  • документ, що засвідчує зміну виборчої адреси (довідка про реєстрацію місця проживання в Грузії разом із нотаріально засвідченим перекладом);
  • оригінал дійсного закордонного паспорту;
  • оригінал чи ксерокопії сторінок із записами паспорта громадянина України («внутрішнього») чи ID-картки.

Внесення громадянина України до списку виборців Посольства України в Грузії шляхом подання відповідної заяви є неоптимальним, оскільки потребує пересилання оригіналів документів і, у разі виявлення неточностей чи помилок у наданій інформації, оперативне внесення змін буде ускладненим і потребуватиме особистого подання виправленої заяви.

3. Якщо виборець наразі перебуває в Україні і планує лише короткостроково перебувати в Грузії під час виборів, йому необхідно подати заяву про тимчасову зміну місця голосування виборцяЗвертаємо увагу, що така заява подається виключно на території України до органу ведення Державного реєстру виборців за своєю виборчою адресою в Україні або до відділу ведення та адміністрування Державного реєстру виборців МЗС України не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування. Закордонні виборчі дільниці приймати такі заяви невповноважені.

 

Також просимо звернути увагу:

-       у день голосування до уточненого списку виборців на закордонній виборчій дільниці можуть вноситися виключно виправлення неточностей та технічних описок, і не передбачається внесення до нього нових виборців;

-       виборець може проголосувати виключно особисто, голосування за інших осіб чи передача виборцем права голосу будь-якій іншій особі забороняється;

-       на закордонній виборчій дільниці в Грузії громадянин України може проголосувати пред’явивши оригінал дійсного на день голосування паспорту громадянина України для виїзду за кордон («закордонного»), дипломатичного чи службового паспорту України, паспорту громадянина України («внутрішнього») у вигляді ID-картки. Видача виборчого бюлетеню за паспортом громадянина України («внутрішнім») у вигляді паспортної книжечки заборонена.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux