• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • ქართული
До уваги громадян України: зміни у міграційному законодавстві Грузії
Опубліковано 01 серпня 2014 року о 15:45

З 1 вересня 2014р. вступає в силу Закон Грузії "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", яким запроваджуються суттєві зміни в міграційній політиці Грузії, що стосуються у т.ч. і громадян України.

Зокрема, громадяни України, які в’їхали в Грузію після 1 вересня 2014р. без візи матимуть право знаходитись в Грузії не більше 90 календарних днів протягом будь-якого 180-денного періоду.

 При цьому, громадяни України, які мають дозвіл на проживання в Грузії чи тимчасовий дозвіл на проживання осіб зі статусом біженця чи гуманітарної особи, матимуть право в’їжджати в Грузію без віз протягом всього періоду дії дозволу на проживання в Грузії.

 

Громадянам України, які після 1 вересня 2014р. в’їжджатимуть в Грузію з наміром знаходитись на території цієї країни понад 90 днів протягом 180, необхідно буде отримувати в Посольстві Грузії в Україні імміграційну візу типу D однієї з чотирьох категорій:

D1 – особам, що направляються в Грузію для здійснення трудової діяльності, представникам і консультантам кампаній і фірм, що направляються в Грузію для виконання своїх службових обов'язків, працівникам засобів масової інформації, що направляються в Грузію для виконання своїх службових обов'язків, іноземцям, що в'їжджають у Грузію для роботи на підставі оформленого контракту;

D2 – особам, що направляються в Грузію для здійснення підприємницької діяльності відповідно до Закону Грузії "Про підприємців";

D3 –  особам, що направляються в Грузію на навчання в авторизованій освітній установі;

D4 – особам, що направляються в Грузію для возз'єднання родини.

 

Зазначені візи громадяни України зможуть отримати в Посольстві Грузії в Україні. У разі знаходження громадянина України в іншій країні, він матиме можливість отримати імміграційну візу в Посольстві Грузії в цій країні лише при наявній дійсній багаторазовій візі держави  перебування чи дійсного дозволу на проживання.

Для отримання імміграційної візи громадянину України необхідно буде надати в Посольство Грузії за кордоном візову заяву, а також інші підтверджуючі документи, перелік яких наразі затверджується МЗС Грузії.

Планується, що Посольства Грузії за кордоном розпочнуть приймати заяви на отримання імміграційних віз з 04.08.2014р., термін розгляду заяви складатиме один місяць, а вартість – 50 дол. США.

 

Міністерство закордонних справ Грузії також повідомило, що нові правила діятимуть лише для тих громадян України, які в’їхали в Грузію після їх вступу в дію.

Для тих громадяни України, що в’їхали в Грузію до 1 вересня 2014р., термін перебування в країні залишається необмеженим. Однак, при виїзді з Грузії в’їжджати в країну після 01.09.2014р. вони будуть вже за новим законодавством.

У цьому зв’язку, Посольство України в Грузії переконливо рекомендує громадянам України, які наразі перебувають  в Грузії і мають намір в подальшому перебувати в цій країні понад 90 днів протягом 180, оформити  в регіональних підрозділах Агентства розвитку державних сервісів Грузії відповідні дозволи на тимчасове чи постійне проживання. До 01.09.2014р. ці дозволи можна оформити за старими правилами, після цього терміну для їх оформлення необхідно буде отримувати імміграційну візу.

За інформацією МЗС Грузії, громадяни України, які в’їхали в Грузію до введення в дію нових правил і які мають підстави для отримання тимчасового чи постійного дозволу на проживання в Грузії, після 01.09.2014р. матимуть можливість звернутись по оформлення міграційної візи в Департамент консульської служби МЗС Грузії в м.Тбілісі. Однак такий порядок діятиме лише певний обмежений час (наразі невизначений), і по його завершенню, громадянам України для отримання тимчасового чи постійного дозволу на проживання в Грузії необхідно буде виїжджати в Україну для оформлення імміграційної візи в Посольстві Грузії в Україні.

 

Посольство України в Грузії продовжуватиме інформувати громадян України щодо змін у законодавстві Грузії. Слідкуйте за оголошеннями на сайті Посольства.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux