• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • ქართული
Умови навчання дітей української діаспори в Україні
Опубліковано 27 листопада 2012 року о 20:47

Відповідно до Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про правовий статус закордонних українців”, який набув чинності 3 червня 2012 року, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України щороку встановлює квоти прийому закордонних українців, зокрема громадян Грузії українського походження, на перший курс до українських вищих навчальних закладів на денну форму навчання за рахунок коштів державного бюджету України.

Ця квота не поширюється:

- на здобуття другої вищої освіти;

- на громадян України, які проживають в іноземних державах та мають право безоплатно здобувати освіту в усіх державних і комунальних навчальних закладах України на загальних підставах, визначених Умовами прийому до вищих навчальних закладів.

Кандидати на навчання у вищих навчальних закладах України в межах установлених Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України квот повинні мати документ про повну загальну середню освіту з оцінками, що відповідають оцінкам «відмінно» та «добре» з усіх навчальних дисциплін і дають право вступу до вищих навчальних закладів своєї країни, володіти українською мовою на рівні, достатньому для здобуття освіти.

Закордонні українці, які не володіють українською мовою, можуть бути зараховані на підготовчі відділення з оплатою вартості навчання 1500 доларів США на рік.

Звертаємо увагу на особливості прийому закордонних українців до ВНЗ України: відповідно до п. 20.5 Умов прийому до вищих навчальних закладів України закордонні українці зараховуватимуться до вищих навчальних закладів за вступними іспитами, передбаченими правилами прийому вищого навчального закладу, у межах квот, установлених Міністерством освіти і науки,молоді та спорту України, за рекомендаціями українських національних культурних товариств та дипломатичних установ України за кордоном.

У зв‘язку із зазначеним, кандидатам на навчання необхідно буде особисто подати документи до приймальної комісії визначеного навчального закладу у період з 2 по 20 липня. Вступні екзамени проводяться з 21 по 31 липня.

Кандидат, рекомендований на навчання за рахунок державних стипендій, подає до приймальної комісії визначеного навчального закладу особову справу, яка містить оригінали та завірені нотаріально копії документів:

а) документ про повну загальну середню освіту та одержані з навчальних дисциплін оцінки (бали);

б) медичний сертифікат, що підтверджує відсутність вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ);

в) медичний сертифікат про стан здоров’я, засвідчений офіційним органом охорони здоров’я країни, з якої прибув закордонний українець, і виданий не пізніше, ніж за 2 місяці до від’їзду на навчання в Україну;

г) страховий поліс з надання екстреної медичної допомоги (оформлюється на місці);

д) копія свідоцтва про народження;

е) копія посвідчення закордонного українця;

е) 6 кольорових фотокарток розміром 3х4 см.

Зазначені у пунктах а), в), д) документи повинні бути перекладені на українську мову, що має бути обов’язково нотаріально завірено.

Звертаємо увагу, що документи на отримання посвідчення закордонного українця оформлюються через консульський сектор Посольства України в Грузії (м. Тбілісі, вул. Вазісубанська 61) та Консульське агентство України в м. Батумі (вул. П.Мелікішвілі 71).

Враховуючи терміни його оформлення, необхідно за
6-8 місяців до направлення пакету документів на навчання передати всі документи на отримання посвідчення закордонного українця в одну з вищезазначених дипломатичних установ України.

Без наявності посвідчення документи на навчання в Україні прийматися не будуть!

Відповідно до Закону України від 04.03.2004р. № 1582-IV „Про правовий статус закордонного українця” та постанови Кабінету Міністрів України №1531 від
17 листопада 2004 року «Про затвердження Порядку оформлення і видачі посвідчення закордонного українця», етнічні українці та особи, які народилися чи проживали в Україні, які в даний час є громадянами інших держав чи особами без громадянства, мають право отримати правовий статус закордонного українця та відповідне посвідчення. Національна комісія з питань закордонних українців, яка діє на базі Міністерства закордонних справ України, приймає рішення про присвоєння громадян інших держав українського походження статусу закордонного українця та видає їм відповідне посвідчення строком на 10 років.

Особа, яка виявила бажання набути статусу закордонного українця, подає письмову заяву до Міністерства закордонних справ України (площа Михайлівська 1, 01018 Київ) або до консульського сектора Посольства України в Грузії та Консульського агентства України в м. Батумі. До заяви про надання статусу закордонного українця додаються:

· паспортний документ або документ, що його замінює;

· копії документів, які засвідчують українське етнічне походження або походження з України (свідоцтво або інші документи про народження особи або її родичів, документи, що підтверджують факт проживання особи на території України, атестат про закінчення школи в Україні, трудова книжка та у разі потреби інші документи);

· у разі відсутності зазначених документів письмові свідчення громадян України або закордонних українців (не менше ніж трьох осіб), які підтверджують українське етнічне походження або походження з України заявника;

· дві кольорові фотокартки розміром 30 х 40 міліметрів;

· квитанція про оплату заявником послуг, пов'язаних з оформленням і видачею посвідчення у обсязі, еквівалентному 10 доларам США.;

· до документів може додаватися характеристика-клопотання громадської організації закордонних українців, членом якої є заявник.

Всі перераховані документи передаються дипломатичною установою України до Національної комісії, яка розглядає заяву протягом 90 днів з дати її отримання та приймає відповідне рішення. У разі прийняття рішення про надання заявнику статусу закордонного українця Національна комісія оформлює посвідчення за встановленим зразком, яке вручається закордонному українцю в Києві або надсилається до дипломатичної установи України в країні його проживання.

За оформлення посвідчення справляється плата у валюті країни перебування заявника у розмірі, еквівалентному 10 доларам США.

Реквізити для сплати коштів З-ЗА КОРДОНУ

Валюта- USD

BENEFICIARY- State Treasury ofUkraine,Kyiv,Ukraine

ACCOUNT(IBAN) № - 2513101284489

ACCOUNTWITH INSTITUTION (BENEFICIARYBANK) - Joint-Stоck company State export Import Bank ofUkraine, 127 Gorkogo Str.,Kyiv,Ukraine

SWIFT - EXBSUAUX

Реквізити для сплати коштів В УКРАЇНІ:

а) Сума: еквівалент 10 дол. США

б) Призначення платежу: За оформлення посвідчення закордонного українця

в) Отримувач: Державна казначейська служба України

г) Банк отримувача: Державнеа казначейська служба України, м. Київ

д) Код отримувача: ЄДРПОУ 37567646

е) Код банку отримувача МФО: 820172

є) Рахунок: 31113027700001

ж) Код бюджетної класифікації: 22012400

з) Символ звітності банку: 027

Закордонні українці зараховуються до вищих навчальних закладів на місця державного замовлення, виділені Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України, за результатами вступних екзаменів.

Закордонні українці, зараховані на навчання, забезпечуються гуртожитком. Розмір стипендії та оплати за проживання у гуртожитку визначається у порядку, встановленому для українських студентів.

Закордонним українцям, зарахованим на навчання на підготовчі факультети (відділення) вищих навчальних закладів України, стипендія не сплачується.

Оплата проїзду в Україну і у зворотному напрямку здійснюється за власні кошти закордонних українців.

Посольством України в Грузії, враховуючи рекомендації українських громадських організацій Грузії, надсилає до 31 травня 2012 року у Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України комплекти документів кандидатів на навчання в українських ВУЗах.

Комплект документів кандидата має містити:

- окремий аркуш з переліком усіх документів, зібраних у справі;

- анкета встановленого зразка, заповнена друкованими літерами з фотокарткою,прикріпленою у правому верхньому куту анкети;

- копії сторінок паспорта з зазначенням громадянства та прописки;

- копія посвідчення закордонного українця;

- копія документа про освіту із зазначенням предметів, що вивчалися, та отриманим по них оцінкам (балам) (учні шкіл надають довідку зі школи про навчання у випускному класі з оцінками за півріччя,завірену директором);

- лист-рекомендація українського національного культурного товариства;

- інші документи (за потребою).

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux