• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • English
 • ქართული
Щодо запроваджених Міністерством освіти і науки України змін, що стосуються навчання іноземних студентів у закладах вищої освіти України
Опубліковано 20 березня 2019 року о 16:18

Щодо запроваджених Міністерством освіти і науки України змін, що стосуються навчання іноземних студентів у закладах вищої освіти України

         З метою забезпечення якості освіти та безпеки іноземних студентів Міністерством освіти і науки України (МОН) удосконалено процедуру ліцензування освітньої діяльності, зокрема поновлено необхідність отримання закладами вищої освіти ліцензій на підготовку іноземців (постанова Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 № 1187 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10.05.2018 № 347) «Про затвердження Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності»).

Посилено вимоги до закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку іноземних громадян. Так, для прийняття на навчання іноземців заклад повинен мати структурний підрозділ для роботи з іноземними громадянами, до функцій якого, зокрема, належить оформлення запрошень на навчання та забезпечення перебування таких студентів в Україні на законних підставах. Обов’язковими також є наявність житлових приміщень у закладах вищої  освіти, придатних для проживання іноземних громадян.

Однією з вимог отримання ліцензії на підготовку іноземних громадян є обов’язковість володіння іноземною мовою принаймні одного з членів  підрозділу на рівні В2 за Загальноєвропейськими рекомендаціями з мовної освіти або кваліфікаційні документи (диплом про вищу освіту, науковий ступінь), пов’язані з використанням цієї мови.

Заклади вищої освіти, що здійснюють підготовку іноземців та осіб без громадянства і мають намір продовжувати здійснювати таку підготовку, повинні до 31 грудня 2019 р. пройти процедуру ліцензування в установленому законодавством порядку.

У 2016 році створено онлайн-портал http://studyinukraine.gov.ua/, який надає можливість забезпечити прозорість вступу іноземців до українських ЗВО без участі посередників.

Цей сайт є офіційним державним джерелом інформації з питань навчання іноземних студентів в Україні, що містить перелік закладів вищої освіти України з їхніми офіційними веб-сайтами, програмами навчання та іншу корисну інформацію. Вартість навчання та умови вступу оприлюднюються на офіційних веб-сторінках університетів (http://studyinukraine.gov.ua/study-in-ukraine/universities/).

З 2019 року Міністерство освіти і науки України та Український державний центр міжнародної освіти (УДЦМО) запроваджують безкоштовний сервіс для іноземних студентів StudyPass (https://site.studypass.intered.com.ua/en.html).

Сервіс надасть змогу іноземному вступнику за номером свого запрошення отримати всю необхідну інформацію, а саме:

-  назву навчального закладу;

-  адресу навчального закладу;

-  контакти навчального закладу;

-  вартість навчання;

-  копію проекту контракту;

-  назву факультету;

-  рівень освіти (мовна підготовка, основне навчання – молодший бакалавр, бакалавр, магістр, післядипломна освіти, програма академічної мобільності);

-  інформацію про агента, якщо такий зазначено в запрошенні на навчання;

-  контакти агента;

-  інформацію про Посольство України в країні походження іноземного абітурієнта;

-  інформацію про посольство країни походження іноземного абітурієнта в Україні;

-  інформацію про УДЦМО.

       У цьому році також планується створення електронного кабінету іноземного вступника, посилання на який зазначатиметься у запрошенні на навчання у вигляді QR коду. Електронний кабінет міститиме інформацію англійською мовою, зокрема про вартість навчання, копію контракту, реквізити для оплати за навчання.

Міністерство освіти і науки України також вносить зміни до Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності, зокрема що стосуються обов’язкової наявності валютних рахунків у закладах вищої освіти України та оприлюдненої у повному обсязі на сайті навчального закладу інформації про вартість навчання.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux