Посольство України в Грузії

Київ 05:23

До уваги громадян України, що прибули в Грузію із зони АТО

Щодо надання гуманітарного статусу

Згідно із Законом Грузії "Про біженців і гуманітарний статус" (Law of Georgia on Refugee and Humanitarian Status, 2011р.), статус біженця надається грузинською владою особам, які не мають громадянства Грузії, в'їхали на територію Грузії, для кого Грузія не є країною походження та хто був змушений залишити країну свого громадянства або постійного проживання в силу цілком обґрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за ознакою раси, віросповідання, громадянства, належності до певної соціальної групи або політичних переконань, і не в змозі або, внаслідок таких побоювань, не бажає користуватися захистом цієї країни.

Таким чином, громадяни України, що прибули в Грузію у зв’язку із бойовими діями сході України, не можуть претендувати в Грузії на статус біженця.

Разом з тим, вищевказаним законом введено новий термін - "гуманітарний статус", що надається особі, яка не відповідає вимогам, необхідним для надання статусу біженця відповідно до Конвенції, проте ця особа не може повернутися до місця свого постійного проживання. 

Гуманітарний статус надається особі, яка не є громадянином Грузії і була змушена покинути власну країну через загальне насильство, іноземну агресію, окупацію, внутрішні конфлікти, масові порушення прав людини або інші обставини, які серйозно порушують громадський порядок.

Для отримання гуманітарного статусу громадянам України необхідно звертатись до Міністерства у справах внутрішньо переміщених з окупованих територій осіб, розселення і біженців Грузії (далі - Міністерство).

При індивідуальному зверненні за отриманням гуманітарного статусу (при необхідності надаються послуги перекладача), заявник визнається здобувачем статусу. Департамент міграції, репатріації й біженців Міністерства вивчає надану інформацію, включаючи інтерв'ю й заповнений запитальник. Цей процес може тривати до шести місяців, протягом яких Міністерство в співробітництві з міжнародними організаціями, зокрема, Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців може надати заявникам тимчасовий притулок. 

Гуманітарний статус надається на 1 рік, цей термін може бути продовжено, якщо підстави для його надання продовжують існувати.

Починаючи з 1 березня 2014 року щомісячна допомога біженцям і власникам гуманітарного статусу складає 45 грузинських ларі.

Повний текст Закону Грузії "Про біженців і гуманітарний статус".

Додаткових переваг для громадян України при одержанні статусу біженця наразі владою Грузії не надається. Разом з тим, Посольство України в Грузії звернулось до Міністерства у справах внутрішньо переміщених з окупованих територій осіб, розселення і біженців Грузії з проханням розглядати звернення громадян України про отримання гуманітарного статусу в максимально стислі терміни.

Для отримання гуманітарного статусу громадянам України необхідно звертатись до Міністерства у справах внутрішньо переміщених з окупованих територій осіб, розселення і біженців Грузії за адресою: м.Тбілісі, вул.Тамарашвілі, будинок 15а, телефон "гарячою лінії" (032) 243 11 00, додатковий - 14-07.

Додаткова інформація та он-лайн консультації – на сайті Міністерства , е-mail: info@mra.gov.ge.

 


Консульський відділ Посольства України в Грузії
Адреса: 0160, м. Тбілісі, р-н Ваке, пр-т І.Чавчавадзе 76г. Переглянути на мапі
Телефон: (00995 32) 231 14 54. Гаряча лінія Посольства України в Грузії – (00 995) 595 08 22 88 (прохання телефонувати виключно в разі загрози життю чи загибелі громадян України).
Факс: (00995 32) 231 14 54
Ел. пошта: consul_ge@mfa.gov.ua
Графік роботи:

Прийом громадян і видача документів: понеділок - п’ятниця з 10:30 до 13:30 і з 15:00 до 18:00

Вихідні дні: субота, неділя

В екстренних випадках консульське обслуговування громадян України здійснюється також у неприйомний час

Межі консульського округу:

Грузія

Примітки:

Консульська допомога надається також у будь-який час у випадках техногенних катастроф, природних катаклізмів, терактів, масових заворушень, поранення/загибелі громадян України, при виникненні інших випадків, що загрожують життю чи здоров’ю українських співвітчизників