Посольство України в Грузії

, Київ 00:31

7-8 жовтня 2017 року Павло Клімкін здійснив візит до Тбілісі з метою участі у спеціальному засіданні ГУАМ з нагоди 20-ї річниці створення цієї організації

09 жовтня 2017, 20:19

7 жовтня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін мав неформальну зустріч з Віце-прем'єр-міністром, Міністром закордонних справ Грузії Міхеїлом Джанелідзе, а 8 жовтня відбулася їх двостороння зустріч у складі делегацій. Під час зустрічей обговорювалися нагальні питання українсько-грузинських відносин в економічній сфері, роботи Спільної міжурядової українсько-грузинської комісії з питань економічного співробітництва. Сторони домовились опрацювати спільний план заходів з відзначення у 2018 році 100-річчя встановлення дипломатичних відносин між незалежною Україною і Грузією. П.Клімкін запросив М.Джанелідзе відвідати 22 грудня 2017 р. Київ з метою участі у зазначених заходах.

8 жовтня Міністр Павло Клімкін та Міністри закордонних справ Азербайджану Ельмар Мамед’яров, Грузії Міхеїл Джанелідзе, Молдови Андрій Галбур і Генеральний секретар ГУАМ Алтай Ефендієв взяли участь у спеціальному засіданні Ради міністрів закордонних справ (РМЗС) ГУАМ з нагоди відзначення 20-ї річниці створення Організації за демократію та економічний розвиток – ГУАМ, на яке були запрошені глави дипломатичних місій Японії, США та інших країн-партнерів ГУАМ. За  підсумками засідання міністри підписали Спільне комюніке.

Міністри закордонних справ країн-членів Організації та Генеральний секретар ГУАМ були прийняті Прем’єр-міністром Грузії Гіоргі Квірікашвілі та Президентом Грузії Гіоргі Маргвелашвілі. Під час зустрічей відбувся обмін думками щодо перспектив подальшого розвитку практично орієнтованого співробітництва у форматі ГАУМ і зміцнення його інституційних можливостей як сталої регіональної Організації, реалізації спільних проектів у сфері транспорту, енергетики, туризму тощо. Особливу увагу приділено проблематиці триваючих конфліктів на території держав-членів ГУАМ і регіональної безпеки.