Посольство України в Грузії

, Київ 11:28

Посол України І.Долгов взяв участь у церемонії відкриття навчань “Nobel Partner 2017”

31 липня 2017, 10:55

30 липня 2017 р. Посол України І.Долгов разом з аташе з питань оборони при Посольстві України в Грузії генерал-майором І.Остапенком взяв участь у церемонії офіційного відкриття масштабних багатонаціональних військових навчань “Nobel Partner 2017” за участі військовослужбовців п’яти країн-членів НАТО і трьох країн держав-партнерів Альянсу, у тому числі України.

Навчання проходитимуть на тренувальній базі Вазіані в передмісті Тбілісі та триватимуть до 12 серпня ц.р. В них беруть участь до 3000 військовослужбовців та близько 500 одиниць бойової техніки, зокрема, американські танки M1A2 Abrams, американські бойові машини “Страйкер”, військово-транспортна авіація та інші.

НАТО представляють військовослужбовці ЗС США, Великої Британії, Словенії, Німеччини та Туреччини. Партнерів НАТО – Україна, Грузія та Вірменія.

На навчанні Україна представлена взводом морської піхоти (30 військовослужбовців ЗС України), який з боку грузинської сторони забезпечується необхідним військовим майном, озброєнням та військовою технікою.

Метою навчання є поліпшення навичок в операціях забезпечення стабільності, оборони або наступу, підвищення військової взаємосумісності збройних сил членів і партнерів НАТО, розвиток тренувальних можливостей сил реагування НАТО та поглиблення співробітництва між країнами-учасницями навчань.