Посольство України в Грузії

, Київ 17:45

Посол України Ігор Долгов відвідав адміністративний кордон з Цхінвальським регіоном Грузії

13 березня 2017, 17:07

13 березня Посол України Ігор Долгов разом з Главою Спостережної місії Європейського Союзу (СМЄС) в Грузії Послом Кястутісом Янкаускасом здійснив поїзду на адміністративний кордон з Цхінвальським регіоном.

Посла України ознайомлено з роботою, складом та завданнями Місії. Підкреслено, що СМЄС є неозброєною цивільною місією спостерігачів Європейського Союзу, яка була розгорнута у вересні 2008 р. після того, як за посередництвом ЄС було підписано угоду, що поклала край серпневій війні.

Пріоритетами СМЄС є:

- забезпечення невідновлення військових дій;

- зміцнення довіри між сторонами конфлікту;

- сприяння відновленню безпечного та нормального життя місцевого населення по обидві сторони адміністративних кордонів з Абхазією та Південною Осетією;

- інформування структур ЄС, які приймають рішення щодо формування своєї політики в Грузії та регіоні в цілому.

Місія нараховує близько 200 спостерігачів з різних країн-членів ЄС. Головний офіс знаходиться в Тбілісі, польові офіси - в Горі, Мцхеті та Зугдіді.

Прикрим фактом є те, що мандат СМЄС, який діє на всій території Грузії, «влада» Абхазії та Південної Осетії цілеспрямовано не визнає на територіях, які знаходяться під їх контролем.

Зі свого боку, І.Долгов поінформував керівництво СМЄС про ситуацію в зоні проведення АТО, а також діяльність Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні

Посол України висловив непохитну підтримку територіальної цілісності Грузії у міжнародно визнаних кордонах.