Посольство України в Грузії

, Київ 17:37

Грузія

Порядок в’їзду громадян України до Грузії та виїзду з країни

Між Україною та Грузією діє безвізовий режим поїздок громадян.

Громадяни України можуть в’їхати до Грузії за дійсними паспортами громадян України для виїзду за кордон, дипломатичними та службовими паспортами, посвідченнями особи моряка та члена екіпажу повітряного судна.

Неповнолітні діти віком до 18 років повинні мати проїзний документ дитини чи паспорт громадянина України для виїзду за кордон. У випадку відсутності в дитини окремого проїзного документа, відомості про неї мають бути внесені до паспортних документів для виїзду за кордон її батьків (одного з батьків) – громадян України, які супроводжують дитину під час поїздки за кордон. При цьому, згідно з вимогами грузинської сторони, паспорт має містити фотокартку дитини незалежно від її віку (з моменту народження).

У випадку виїзду до Грузії неповнолітньої дитини, яка не досягла 16-ти років, у супроводі одного з батьків або іншої особи потрібно мати нотаріально посвідчену згоду на це другого з батьків (обох батьків), а також свідоцтво про народження дитини.

В’їзд громадян на територію Грузії та виїзд з країни дозволяється лише через відкриті для міжнародного сполучення прикордонні пункти пропуску. Так, на кордоні між Грузією та Туреччиною рух дозволений через автомобільні КПП «Сарпі», «Валє», на кордоні з Азербайджаном – через КПП «Червоний міст», «Вахтангісі», «Цодна», «Гардабані», на кордоні з Вірменією – через КПП «Ніноцмінда», «Гугуті», «Садахло», «Ахкерпі», на кордоні з Російською Федерацією – через КПП «Казбегі». В’їзд/виїзд з Грузії дозволений також через КПП в аеропортах Тбілісі, Кутаїсі, Батумі, а також в морських портах Поті та Батумі.

До уваги автоперевізників

Після відкриття контрольно-пропускного пункту "Казбегі – Верхній Ларс" на грузинсько-російському кордоні автомобільна магістраль міжнародного сполучення "Мцхета – Степанцмінда – Ларс" інтенсивно використовується автомобільними перевізниками.

У червні – жовтні цим шляхом автотранспорт рухається через об'їзні дороги, однак у листопаді – травні, через снігопади і небезпеку сходження лавин, на ділянці Хрестового перевалу (Гудаурі (Поста) – Кобі) рух автотранспорту здійснюється через лавинозахисні тунелі.

Висота такого тунелю на 103 км зазначеної автомагістралі становить  4,0 м. Вантажівки з габаритами понад 4 м, зупиняються перед тунелем, тим самим затримуючи рух іншого автотранспорту та створюючи небезпеку для всіх учасників дорожнього руху через можливість сходження лавин.

Департамент автомобільних доріг Грузії вимагає від автомобільних перевізників забезпечити у зимовий період (листопад – травень) суворе дотримання відповідних маршрутів переміщення та габаритних обмежень автотранспорту під час руху на ділянці Гудаурі (Поста) – Кобі, крім того, автомобілі мають бути у належному експлуатаційному стані та підготовлені для зимових умов.

Також, у зв’язку з необхідністю проїзду через Хрестовий перевал Великого Кавказького хребта, залежно від погодних умов у період з 1 листопада по 1 травня допускається обмеження руху через КПП вантажних автотранспортних (транспортних) засобів із причепами та напівпричепами, а також пасажирських транспортних засобів із кількістю місць більше 30. В цей період допускається також обмеження руху автотранспортних засобів через Хрестовий перевал. 

Детальну інформацію про стан доріг та порядок руху головними автомагістралями країни можна дізнатися на веб-сайті Департаменту доріг Грузії (розділ «Режими»).

Між Україною та Грузією діє також поромна переправа Іллічівськ-Батумі.

Порядок в’їзду громадян України на територію Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії (Грузія)

Відповідно до Закону Грузії «Про окуповані території», в’їзд громадян України та інших країн до Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії можливий лише за наявності спеціального дозволу компетентних органів Грузії і тільки з напрямку Зугдідського муніципалітету – до Абхазії, і Горійського муніципалітету – до Цхінвальського регіону/Південної Осетії. В’їзд на ці території з інших напрямів, зокрема через пункти пропуску «Адлер», «Псоу» і «Нижній Зарамаг» з боку Російської Федерації, а також проїзд через них на територію Зугдідського та Горійського районів Грузії заборонений. Порушення діючого режиму розглядається як незаконний перетин кордону, що кримінально переслідується. Вчинення даного злочину карається позбавленням волі строком від двох до чотирьох років  або значним матеріальним штрафом у розмірі від 1000 до 1500 дол. США.

Криміногенна ситуація на території Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії залишається напруженою. Існує реальна загроза безпеці та життю іноземних громадян, у т.ч. затримання та звинувачення громадян у порушенні порядку в’їзду та перебування на території самопроголошених утворень.

Доступ дипломатів та представників міжнародних правозахисних організацій на територію Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії наразі обмежено, що робить неможливим надання громадянам України своєчасної допомоги.

У зв’язку із зазначеним, Міністерство закордонних справ України наполегливо рекомендує громадянам України утримуватись від відвідання Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії, а також прилеглих до них районів.

Громадянам України, які після 2008 року відвідували територію Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії і мають в паспортних документах відмітки про проходження прикордонного контролю, також наполегливо рекомендується утриматись від поїздок до Грузії через небезпеку кримінального переслідування.

Звертаємо також увагу на те, що на території Абхазії та Цхінвальського регіону/Південної Осетії заборонено ведення будь-якої діяльності, зокрема  торговельно-економічної, міжнародне повітряне, морське, залізничне та автомобільне сполучення, користування державними ресурсами, здійснення фінансово-кредитних операцій, операцій з нерухомим майном тощо.

Порядок перебування на території Грузії 

08.06.2015р. вступили в силу зміни до Закону Грузії "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" (№2045-ІІс від 05.03.2014р.), згідно із якими громадянам 94 країн, у т.ч. і України, дозволено перебувати на території Грузії без віз та оформлення дозволу на проживання протягом одного року з дати останнього в'їзду в країну (строк перебування, фактично, "обнуляється" при кожному наступному в'їзді в Грузію).

Увага!!! Дія зазначених змін не розповсюджується на громадян України, які востаннє в'їхали в Грузію до їх вступу в силу (08.06.2015р.) і не мають дозволу на проживання в країні. Такі громадяни мають право перебувати в Грузії протягом 3 місяців. Порушення цього терміну карається штрафом, який накладається при виїзді з Грузії. При наступному в'їзді в Грузію термін перебування обчислюватиметься на загальних засадах. 

Для безперервного перебування в Грузії понад один рік період необхідно отримувати дозвіл на тимчасове чи постійне проживання, який надається лише у разі наявності довготермінової (імміграційної візи).

На сайті МВС Грузії розміщено он-лайн-калькулятор підрахунку днів перебування в Грузії.

Термін перебування в Грузії може бути продовжений Агенством розвитку державних сервісів Грузії у разі надзвичайних ситуацій (хвороба, участь у судовому процесі в Грузії, природні чи техногенні катаклізми тощо).

Довготермінову (імміграційну візу) за наявності підстав можна отримати як в Посольстві Грузії в Україні чи Консульстві Грузії в Одесі, так і в МЗС Грузії (в останньому випадку заявку на візу необхідно подавати не пізніше ніж за 45 днів до закінчення терміну законного перебування в Грузії).

  Звертаємо увагу, що перевищення іноземцем терміну законного перебування в Грузії  на строк від 10 днів до 3 місяців карається штрафом у 180 ларі, на строк понад 3 місяці – 360 ларі. Іноземцям, які не оплатять штраф за перевищення терміну законного перебування в Грузії, в’їзд в країну буде заборонено до його сплати. У разі примусового видворення іноземця з території Грузії йому може бути заборонено в’їзд в країну на 2-5 років.

Громадяни України, які мають дозвіл на проживання в Грузії чи тимчасовий дозвіл на проживання осіб зі статусом біженця чи гуманітарної особи, мають право в’їжджати в Грузію без віз та знаходитись на території країни протягом всього періоду дії цих документів.

В разі, якщо ви плануєте залишитись в Грузії на строк більший ніж три місяці радимо встати на тимчасовий консульський облік в Посольстві України в м.Тбілісі. Це дозволить вам:

 • брати участь в чергових та позачергових виборах в Україні;
 • бути поінформованим про важливі зміни в законодавстві Грузії, які можуть вплинути на можливість реалізації вами свої прав та інтересів;
 • отримати своєчасну допомогу за надзвичайної ситуації в країні перебування;
 • оформити у спрощеному порядку документи на повернення в Україну в разі втрати або пошкодження паспортних документів.

Детально з порядком постановки на тимчасовий облік можна ознайомитись в розділі «Консульський облік».

Порядок отримання довгострокової (імміграційної) візи

З 09.06.2015р. громадянам України, що мають намір перебувати на території Грузії понад один рік, для отримання тимчасового чи постійного дозволу на проживання в Грузії необхідно отримувати довготермінову імміграційну візу типу D однієї з чотирьох категорій:

D1 – особам, що направляються в Грузію для здійснення трудової діяльності, представникам і консультантам кампаній і фірм, працівникам засобів масової інформації, що направляються в Грузію для виконання своїх службових обов'язків, іноземцям, що в'їжджають у Грузію для роботи на підставі оформленого контракту;

D2 – особам, що направляються в Грузію для здійснення підприємницької діяльності відповідно до Закону Грузії "Про підприємців";

D3 –  особам, що направляються в Грузію на навчання в авторизованій освітній установі;

D4 – особам, що направляються в Грузію для возз'єднання родини.

З 25 грудня 2014р. таку візу можна отримати як в Консульському департаменті МЗС Грузії  (м.Тбілісі, вул. Ш.Читадзе, 4; тел. (+995 32) 2 94 50 50, (+995) 5 77 98 40 20), так і в дипломатичних та консульських установах Грузії:

 • Посольство Грузії в Україні: м.Київ, бул.Т.Шевченка, 25, тел.: +38 044 220 03 41, e‑mail:kyiv.con@mfa.gov.ge.
 • Консульство Грузії в Одесі: м.Одесу, вул. Маріїнська, 4, тел.: +38 048 726 47-27, е-mail:odessa.con@mfa.gov.ge.
 • Дипломатичні та консульські установи Грузії в інших країнах (в зазначені установи Грузії поза межами України громадяни України можуть звертатись за візою лише у разі наявності в них дозволу на проживання в цій країні чи відкритої багаторазової візи, термін дії якої як мінімум на три місяці довший за кінцевий термін дії грузинської візи, по отримання якої звертаються).

 

 Для отримання всіх типів візи необхідно надати наступні документи:

 • Проїзний документ* (закордонний паспорт), термін дії якого повинен бути як мініумум на три місцяці довше за термін дії візи на в’їзд в Грузію. В паспорті повинно бути як мінімум дві пусті сторінки і він повинен бути виданий протягом останніх 10 років.
 • Заповнена на сайті візова аплікаційна анкета  подається також підписаною в роздрукованому вигляді.
 • Квитанція про оплату консульського збору - докладна інформація про оплату за візи;
 • Кольорова фотографія (3х4 см) - в електронній формі;
 • Квитанція про оплату штрафу, якщо штраф був накладений на іноземця під час попереднього перебування в Грузії.
 • Медичний страховий поліс та поліс страхування від нещасних випадків.
 • Для отримання візи неповнолітнім чи особам з психічними вадами подається письмова згода їх законних представників (батьків, опікунів).
 • Якщо документи надає особа за дорученням, необхідно пред’явити відповідну довіреність на представлення інтересів.

 *Звертаємо увагу, що згідно законодавства Грузії імміграційна віза для дітей, які не мають паспортних документів,  не може бути внесена в паспорт батьків. У цьому зв’язку, для малолітніх громадян України необхідно оформлювати паспорт громадянина України для виїзду за кордон. В Посольстві України в Грузії батьки можуть подати відповідну заяву на оформлення паспорта дитині, однак слід враховувати, що термін виготовлення документу складає до 3-х місяців без врахування термінів на його доставку в Грузію.

 

 Для підтвердження мети візиту надаються:

  Для візи з метою працевлаштування:

 • Документ, виданий грузинськими державними органами, фізичною особою (індивідуальним підприємцем) або юридичною особою, що зареєстровані в Грузії, яким підтверджується, що іноземець матиме місце роботи в Грузії. В документі повинно бути зазначено попередній термін дії трудового договору та розмір винагороди або інформація про інші види доходів.
 • Документ, виданий відповідною закордонною установою, який підтверджує, що іноземець працює в установі і необхідно його відрядження до Грузії.
 • Відповідний трудовий контракт, який містить відомості про тривалість контракту з іноземцем і розмір винагороди або інших видів доходів.

 Для візи з метою участі в підприємницькій діяльності:

 • Виписка з публічного реєстру Грузії, що підтверджує, що іноземець є засновником / співзасновником або законним представником підприємницької (комерційної) юридичної особи, зареєстрованої в Грузії.

 Для візи з метою навчання:

 • Документ, що підтверджує вступ до авторизованого навчального закладу.
 • Документ, виданий авторизованим навчальним закладом (лист, студентський квиток тощо), який підтверджує, що іноземець навчається за освітніми програмами в цьому навчальному закладі (навчальні курси, програми обміну, проведення наукових досліджень, мовні курси, курси підвищення кваліфікації тощо).

 Для візи з метою возз'єднання сім'ї:

 • Документ, що підтверджує родинні зв'язки.
 • Документ, який підтверджує, що член сім'ї іноземця легально проживає в Грузії (за винятком членів родини іноземця, який проживає в Грузії на підставі візи).

  Для підтвердження місця проживання в Грузії надаються:

 • Документ, виданий фізичною особою (приватним підприємцем) або юридичною особою, що зареєстровані в Грузі, який підтверджує, що особа надає житло іноземцю. В документі повинні бути зазначені місце розміщення іноземця і тривалість перебування.
 • Документ, який підтверджуватиме проживання (бронювання готелів, і т.д.).

  Для підтвердження наявності достатніх коштів надаються:

 • Документ, який підтверджує, що іноземець буде особисто оплачувати проїзд - банківська виписка іноземця протягом останніх 6 місяців, лист про заробітну платню, інший документ, який підтверджує, що іноземець має достатньо коштів для перебування в Грузії.
 • Лист спонсора.
 • Документ, що підтверджує одержання гранту, стипендії.
 • Інші документи, що підтверджують фінансовий стан.
 • Документ, що підтверджує оплату вартості навчання.

 У разі необхідності можуть бути затребувані додаткові документи.

 

 Документи для отримання візи подаються грузинською чи англійською мовами. У разі необхідності документ подається із засвідченим у встановленому порядку перекладом.

 

Видані в України документи приймаються в Грузії без легалізації чи проставлення на них апостилю (необхідно зробити переклад та нотаріально його засвідчити).

  Порядок отримання довгострокової візи в Консульському Департаменті МЗС Грузії:

 1. Заповнити аплікаційну форму он-лайн дотримуючись детальної інструкції: Submit E-Application. Серед списку країн, де буде оформлюватися віза, необхідно вказати Консульський департамет МЗС Грузії (Consular Department, MFA of Georgia).
 2. Завантажити на сервер електронні копії всіх підтверджуючих документів, які є підставою для отримання довгострокової візи.
 3. Здійснити оплату за оформлення довгострокової візи.
 4. Роздрукувати заповнену візову аплікаційну форму, підписати та разом із підтверджуючими документами принести в Консульський департамет МЗС Грузії у визначений при заповненні аплікаційної форми час.

  Термін розгляду заяви про видачу довготермінової візи складає до 30 днів.

  Порядок звернення по отримання довгострокової візи в Посольстві Грузії в Україні чи Консульстві Грузії в Одесі аналогічний: при заповненні аплікаційної форми необхідно вибрати відповідну консульську установу, куди будуть подаватись документи.

 Детально з інформацією про порядок оформлення дозволу на проживання в Грузії можна ознайомитись на веб-сайті Агентства, а також на веб-сайті Дому юстиції Грузії.

Дотримання законодавства країни перебування

Перебуваючи в Грузії громадяни України зобов’язані неухильно дотримуватись законодавства цієї країни. Незнання місцевих законів не звільняє від відповідальності за їх порушення.

У випадку арешту або затримання поліцією вимагайте присутності консульського співробітника України та перекладача.

Пам’ятайте, що консульський співробітник не може звільнити вас від адміністративної чи кримінальної відповідальності.

У випадку обмеження свободи громадянина України консульська посадова особа має право на отримання інформації про підстави затримання громадянина та його відвідання, може надати сприяння у пошуку захисника (адвоката) й інформуванні родичів. Консульський співробітник стежить за тим, щоб законодавство країни перебування застосовувалось по відношенню до громадянина України в повному обсязі, а також, щоб громадянин України утримувався у місці позбавлення волі в належних та гідних умовах.

Консульська посадова особа не може виконувати функції адвоката чи юридичного консультанта, а також не може брати участь у розслідуванні злочину або в юридичних процедурах від вашого імені.

У випадку порушення ваших прав ви маєте також можливість звернутися до Генеральної інспекції Міністерства внутрішніх справ Грузії за телефоном гарячої лінії 126.

Безпекова ситуація в Грузії

Грузія, в цілому, є безпечною країною, із стабільною та контрольованою криміногенною ситуацією. Разом з тим, існує небезпека потрапляння у ДТП, крадіжок (кишенькових, з готелів, на пляжі, у місцях скупчення туристів), пограбувань (переважно у темний час доби), хуліганства, бійок (у т.ч., внаслідок конфліктів у нетверезому стані).  

Рекомендується дотримуватися загальних правил особистої безпеки та загальноприйнятих норм поведінки.

Найбільш складною в криміногенному відношення є територія Абхазії та Південної Осетії. Відвідання цих регіонів пов’язане із небезпекою для життя громадян, а також реальною загрозою порушення їх прав та свобод. На вказаних територіях, а також у прилеглих до них районах існує висока ймовірність затримання громадян представниками правоохоронних органів самопроголошених утворень за звинуваченнями в порушенні порядку в’їзду та перебування на території самопроголошених утворень.

Доступ дипломатів й представників міжнародних правозахисних організацій на територію Абхазії та Південної Осетії обмежений, що робить неможливим надання громадянам України необхідної допомоги.

У зв’язку з цим, громадянам України рекомендується утримуватись від відвідання територій Абхазії та Південної Осетії Грузії, а також прилеглих до них районів.

Під час перебування в Грузії варто чітко дотримуватись загальних правил особистої безпеки, законодавства країни та загальноприйнятих норм поведінки за кордоном.

Перебуваючи в Грузії обов’язково поінформуйте родичів або знайомих про адресу вашого тимчасового проживання, відомості про приймаючу сторону, контактні телефони (як свої, так і приймаючої сторони).

Користуйтеся ксерокопією закордонного паспорта, зберігаючи його оригінал у надійному, лише вам відомому місці. За жодних обставин не віддавайте власні паспортні документи стороннім особам.

Зробіть також додаткові ксерокопії всіх наявних у вас документів. Це дозволить значно спростити оформлення вам необхідних документів на повернення в Україну в разі втрати, крадіжки або пошкодження вами паспортного документа для виїзду за кордон.

Виїжджаючи у мандрівку в віддалені гірські райони, або плануючи сходження по гірським маршрутам, задля власної безпеки повідомте свої контактні дані посадовим особам найближчої консульської установи України в Грузії.

Надання медичних, соціальних послуг

Ургентна (екстрена) і невідкладна медична допомога, відповідно до статті 6 Угоди між Урядом України та Урядом Грузії про співробітництво у галузі охорони здоров’я від 13.04.1993 р., надається громадянам України безкоштовно. Подальше амбулаторне і стаціонарне лікування здійснюється на платній основі. Вартість медичних послуг в Грузії є достатньо високою. Первинна консультація в лікаря коштує в середньому 20 дол. США, доба перебування у стаціонарі – 100 дол. США. Зважаючи на це, радимо заздалегідь подбати про придбання повного страхового полісу.

Телефони швидкої допомоги – 113 або 911.

Митні правила

При переміщенні через митний кордон Грузії декларуванню підлягають дорогоцінні метали та каміння і вироби з них, культурні цінності, готівкові кошти на суму більше ніж 30000 тисяч грузинських ларі, або еквівалент цієї суми в іноземній валюті.

Обов’язковому декларуванню підлягають також предмети, переміщення яких через митний кордон здійснюється лише за дозвільними документами відповідних компетентних органів: зброя, боєприпаси і вибухові речовини, наркотичні і психотропні речовини, культурні цінності, друковані видання та інші носії інформації, отруйні та сильнодіючі речовини та ліки, радіоактивні матеріали, об’єкти флори і фауни, високочастотні радіоелектронні пристрої.

Від оподаткування при ввезенні громадянами на митну територію Грузії (в супроводжуваному багажі) звільняються:

 • продукти харчування для власного споживання, сумарна митна вартість яких не перевищує 500 ларі, загальною вагою до 30 кг.;
 • товари, сумарна митна вартість яких не перевищує 1000 ларі (до 3000 ларі, якщо товари ввозять повітряним шляхом), загальною вагою до 50 кг.;
 • міцні напої до 4 літрів, 200 шт. цигарок або 50 сигар.

Автомобільне пальне дозволяється ввозити безмитно лише в стандартному баку, встановленому виробником на транспортному засобі для постійного використання.

Ввезення іноземної валюти не обмежується. Декларуванню підлягають готівкові кошти на суму більше ніж 15000 тисяч грузинських ларі або еквівалент цієї суми в іноземній валюті. Вивезення раніше ввезеної іноземної валюти дозволяється протягом року з дати її ввезення.

Вивезення в території Грузії предметів історико-культурного значення заборонене. Для переміщення відповідних предметів через митний кордон Грузії необхідно мати дозвіл Міністерства культури Грузії.

Пам’ятайте, що внесення невірних даних до митної декларації та переміщення товарів через кордон з порушенням законодавства є злочином, що суворо карається.

Детальну інформацію про митні правила Грузії можна отримати за телефоном гарячої лінії Міністерства фінансів Грузії (+995-32) 077 або 177, та електронною поштою callcenter@mof.ge.

Порядок тимчасового ввезення на територію Грузії транспортних засобів

Для управління легковим автомобілем в Грузії іноземному громадянину потрібно мати дійсні національні або міжнародні водійські права, а також документи на право володіння транспортним засобом.

При в’їзді до Грузії на легковому автомобілі жодні додаткові збори, у т.ч. за користування дорогами, не стягуються.

В той же час, в Грузії діє збір за користування автодорогами при перевезенні через територію країни транзитних вантажів. Збір поширюється на всі автотранспортні засоби, за винятком мікроавтобусів, що перевозять вантажі через територію Грузії під митним контролем. За несплату збору передбачено штраф.

При тимчасовому ввезенні на територію Грузії автомобіля, який зареєстрований за кордоном і не здійснює перевезення вантажів, в паспортному документі власника транспортного засобу проставляється спеціальна наклейка і штамп з датою в’їзду. Від цієї дати, термін передування на території Грузії автомобіля становить 90 діб. До закінчення вказаного терміну транспортний засіб має виїхати з території Грузії.

У випадку аварії або поломки транспортного засобу необхідно завчасно представити до митного органу документ з поліції або автомайстерні, в якому пояснюються причини неможливості своєчасного залишення автотранспортом території Грузії.

У випадку необхідності залишення автомобіля на території Грузії на більш тривалий період, або виїзду з Грузії без автомобіля, необхідно здійснити постановку транспортного засобу на тимчасову реєстрацію або зберігання.

Уповноваженим держорганом Грузії з питань реєстрації та зняття з обліку транспортних засобів є Агентство обслуговування Міністерства внутрішніх справ Грузії (LEPL Service Agency of MIA).

Детальну інформацію про порядок реєстрації та зняття з обліку транспортних засобів можна отримати за телефоном гарячої лінії Агентства обслуговування МВС Грузії (+995-32) 241-91-91.

Звертаємо увагу власників автотранспортних засобів на те, що в Грузії забороняється рух авто із тонованими вікнами, а також рух без пристебнутого паска безпеки. Суворо забороняється ввозити на митну територію Грузії паливо в каністрах або іншим шляхом, окрім паливного баку.

Корисні номери телефонів (поліція, довідкова служба, служба порятунку тощо)

Попереджаємо, що Грузія знаходиться в зоні сейсмічної активності. Протягом останніх років в Грузії сталося кілька землетрусів амплітудою від 4.3 до 6.0 балів за шкалою Ріхтера.

У період з березня по липень в гірських районах Грузії існує висока ймовірність сходження лавин та селевих потоків.

У весняний та осінній період в Грузії спостерігаються сильні зливи, що може призводити до значного розливу річок, зсувів ґрунту та руйнації доріг.

В разі оголошення надзвичайної ситуації, а також при стихійних лихах необхідно дотримуватись правил особистої безпеки, чітко виконувати рекомендації надзвичайних служб та органів місцевого самоврядування про порядок дій, надати відповідним органам свої особисті дані (П.І.П., громадянство, контактну інформацію).

За можливості необхідно також невідкладно зв’язатися з консульським відділом Посольства України в Грузії в м.Тбілісі або Консульським агентством України в м.Батумі.

Телефони екстрених служб:

111 – пожежна служба

112 – поліція

113 – швидка допомога

114 – газова служба

911 – загальний телефон екстрених служб

Гаряча лінія Посольства України в Грузії – (00 995) 595 08 22 88 (виключно в разі загрози життю, арешту чи загибелі громадян України).

Умови працевлаштування в Грузії

При плануванні виїзду за кордон з метою працевлаштування через українських посередників МЗС України рекомендує громадянам України перевіряти наявність в суб’єкта господарської діяльності відповідної ліценції на посередництво у працевлаштуванні на роботу через Міністерство соціальної політики України (сайт www.mlsp.gov.ua, розділ «Діяльність»-«Працевлаштування за кордоном»).

Закон Грузії «Про правовий статус іноземців» гарантує право іноземців на трудову діяльність. Зокрема, іноземці, які постійно проживають у Грузії, мають право займатися будь-якою трудовою діяльністю, що не заборонена законодавством Грузії, за виключенням посад, зайняття яких передбачає наявність громадянства Грузії. Аналогічні права мають іноземці, які тимчасово проживають чи перебувають на території Грузії.

Відповідно до положень трудового та міграційного законодавства Грузії, оформлення дозволу на працевлаштування іноземців у Грузії не передбачено.

Правовідносини між іноземцем та грузинським роботодавцем мають бути оформлені у формі  контракту (трудового договору).

Для працевлаштування, також у разі, якщо Ви самозайнята особа, українським громадянам необхідно мати дійсний паспортний документ для виїзду за кордон.

Роботодавець у Грузії зобов’язаний оплатити медичний страховий поліс іноземця та повідомити про прийом на роботу податкові органи країни.

З метою отримання додаткової інформації про порядок звернення стосовно оформлення дозволу на проживання у зв’язку з працевлаштуванням, просимо переглянути сторінку Будинку юстиції Грузії (російською мовою).

Якщо Ви плануєте відкрити приватне підприємство, необхідно врахувати наступне.

Процедура отримання реєстраційного посвідчення індивідуального підприємця-платника податків (у т.ч. фізичною особою-іноземцем, що має намір працювати індивідуальним підприємцем) визначена Податковим кодексом Грузії, де передбачено, що процедура реєстрації та постановки на податковий облік підприємців здійснюється в місцевій податковій інспекції або об’єднаній регіональній адміністрації за місцем перебування підприємця або місцем відкриття його майбутнього бізнесу. Для отримання дозволу на здійснення трудової діяльності в Грузії фізична особа-іноземець повинна подати до місцевої податкової інспекції (або об’єднаної регіональної адміністрації): заповнену анкету (видає безкоштовно податковий орган), що засвідчується нотаріально; оригінал закордонного паспорту та заяву, встановленого зразка, в якій вказується адреса за якою має бути зареєстрований бізнес підприємця. Після проведення реєстрації, індивідуальному підприємцю-фізичній особі видається реєстраційне свідоцтво встановленого зразка з зазначенням його індивідуального коду.

З метою забезпечення належного захисту Ваших трудових прав в Грузії необхідно знати права та обов’язки робітника та роботодавця, передбачені національним трудовим законодавством Грузії.

У липні 2013 року набрали чинності зміни до Трудового кодексу Грузії. Зокрема, робочий день в Грузії для осіб старше 18 років не повинен перевищувати 40 годин протягом п'яти робочих днів, старше 16 років – 36 годин, старше 14 років – 24 години.

Понаднормова праця (тривалість перевищує 40 годин на тиждень, робота у святкові дні) передбачає погодинну оплату. У разі згоди сторін, така праця може бути відшкодована додатковим відпочинком.

Що стосується відпочинку, оплачувана відпустка повинна бути не менше 24 робочих днів. При цьому, відпустка може бути збільшена за рахунок відпрацьованих офіційних вихідних днів. У випадку важкої, шкідливої або пов'язаної з небезпекою для життя чи здоров'я праці, роботодавець зобов'язаний надати додаткову оплачувану відпустку тривалістю не менше 15 календарних днів. Крім того, раз на рік роботодавець, на вимогу робітника, зобов'язаний надати відпустку за рахунок працівника терміном не менше 15 робочих днів.

Нововведенням в Кодексі є те, що у трудовому контракті обов'язково повинні бути зазначені: дата початку роботи та її тривалість; робочий час і час відпочинку; місце роботи; посада та характер виконуваної роботи; обсяг заробітної плати та правила її виплати; правила оплати понаднормової праці; тривалість оплачуваної і неоплачуваної відпустки.

Поправки до Кодексу також передбачають оплату праці особи, яка перебуває на випробувальному терміні, при цьому, термін не повинен перевищувати 6-ти місяців.

У разі зміни умов трудового договору, роботодавець зобов'язаний інформувати про це працівника. Зміни у договір не вносяться, якщо внаслідок зміни місця роботи працівнику не доводиться витрачати на дорогу туди і назад більше 3-х годин або надмірні кошти. Також достатньо в усній формі попередити працівника про зміну часу початку і завершення роботи, якщо мова йде не більш, ніж про півтори години. Якщо вищевказані зміни будуть здійснені одночасно, роботодавець зобов'язаний укласти новий трудовий договір.

У разі розірвання контракту, роботодавець повинен за 30 днів  повідомити про це працівника письмово і вказати причини розірвання договору. При цьому, роботодавець зобов'язаний виплатити працівникові компенсацію у розмірі заробітної плати за останні два місяці (а не за один місяць) протягом 30 днів після розриву трудової угоди. Якщо ці умови не будуть виконані, працівник має право звернутися до суду.

Мапа